Kontaktujte nás: pestakova@vevlastnichrukach.cz

rodiny

Rodina která přichází na terapii nemusí nutně mít nějaké zásadní trápení. Mnohdy jen chce lépe a radostněji fungovat a snažit se o to aby bylo každému v rodině dobře a cítíl se v bezpečí a přijímaný

Dětským, dospívajícím i dospělým členům rodiny je dopřán prostor pro pojmenování jejich potřeb,  čas pochopit postoje ostatních členů rodiny, příležitost společně objevit nové možnosti vzájemné interakce.

Někdy je těžké být rodičem, synem, dcerou, bratrem, sestrou, babičkou, dědečkem, otčímem, macechou i když se snažíme. Terapeut s rodinou pracuje na pozitivních změnách.  Na rodinné terapie chodí i rodiny kde už jsou všichni dospělí, přesto cítí potřebu pracovat na tom jak to v rodině mají a jak fungují.  Terapie může být cesta jak být otevřenější k ostatním členům rodiny, sdělovat Vaše přání či potřeby tak, aby byly pro ostatní srozumitelné a přijatelné a nebyly vnímány jako výčitka

Stále častějším tématem v rodinných terapiích je fungování rodin a jejích členů v rámci střídavé péče

Specifickou podporu a provázení potřebují tzw. „patchworkove rodiny“  což je "nově" vzniklá rodina do níž jeden z rodičů po rozchodu nebo rozvodu přivede nového partnera/parterku, často i s jejich dětmi, či se do rodiny narodí další dítě.

Terapie vychází vždy z individuálních potřeb rodiny a respektuje její způsob života.  Není to o hodnocení či kritizování rodiny ale o rozvoji toho co funguje a hledání toho co by ještě fungovat mohlo aby rodině bylo lépe.

Na rodinnou terapii lze čerpat příspěvky zdravotních pojišťoven.

rodiny