Kontaktujte nás: pestakova@vevlastnichrukach.cz
22.12. 2023
svíčka
.
Včerejší údálosti na FF UK mnou otřásly...smutek, bolest, bezmoc, slzy....
Rozhodla jsem se zapojit do pomoci pro ty kteří to potřebují...pro ty kteří byli blízko, měli tam blízké...pro ty kdo potřebují podporu...
Podporu budu poskytovat bezplatně on-line. 
,

.

24. 2. 2022               logo-barevne.png

Zapojila jsem se jako dobrovolník - terapeut, zejména asi pro ty co tu pracují nebo studují a mají na Ukrajině rodiny (neumím rusky, ani ukrajinsky). Kolegy kteří poskytují podporu v těchto jazycích lze dohledat na stránkách České asociace pro psychoterapii.

Válka...pro nás bolestivě blízko - pro někoho bolestivě doma.            

.

27.6.2021

Moravská Nová ves - jedna z obcí zasažená tornádem. Jako dobrovolník zde funguji přímo na místě a poskytuji krizovou intervenci a podporu místním i dobrovolníkům. Dnes již vše vypadá lépe, ale příjezd před dvěma dny byl pro mě šokem.
Vidím také ale pomoc, sounáležitost a zájem v podobě mnoha dobrovolníků nejen z naší země. 

        moravská - tornádo 1           moravská tornádo 4             205576800_4534875216543442_1838710537803324332_n.jpg

1.6.2020


Vážení klienti, Vážené klientky,

náročné období, které se asi nedá srovnat s ničím co poslední generace znají, skončilo.

Opět se vracím k osobním konzultacím, samozřejmě za dodržení všech hygienických doporučení. Budeme sedět trošku dál od sebe, ale jinak se nic nemění - budu tu pro Vás.

V souvislosti s ukončením mimořádného stavu končí bezplatné služby poskytované v rámci projektu Dělám co můžu (www.delamcomuzu.cz).

4885882921_388eda7215_q.jpg

11.3.2020

Vážení klienti a klientky, v souladu s platnými nařízení a v souvislosti s protiepepidemiologickými opatřeními COVID-19, k dnešmímu dni ruším veškeré individuální i skupinové aktivity. Nevím na jak dlouho to bude, ale buďme disciplinovaní - jde o zdraví a zejména o ohrožené cílové skupiny (senioři, chronicky nemocní...).

Jako dobrovolník jsem se rozhodla zapojit do projektu Dělám co můžu, kde poskytuji bezplatné on-line konzultace veřejnosti a profesionálům v první linii. Kontaktovat je mě možné i přes kontaktní formulář zde, a odkázat se na projekt.

Čeká nás specifické období, něco co jsme nikdy nezažili. Bude to o mnohých omezeních, novinkách ale také o čase který získáme. Je jen na nás jak jej využijeme...

Můžeme pečovat o sebe, o své blízké, rodinu...udělat něco na co nebyl doma dlouho čas, přečíst si dobrou knihu, zkouknout seriál či film, uklidit si ve skříni nebo sami v sobě...je to zátěž, rozumím, ale může to být příležitost k něčemu... třeba jen k tomu být spolu...:-)

Zkuste se taky rozhlédnout, zda není okolo Vás někdo kdo na tuto novou situaci zůstal sám - nabídněte pomoc, podporu nebo jen telefonické popovídání...i v karanténě lidé potřebují kontakt...

Držte se

Markéta